2023. gada 1. jūn.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada orientieristiem panākumi jūnija pirmajā pusē

Neskatoties uz to, ka sācies atvaļinājumu laiks orientieristiem sezona turpinās.  Jūnija sākums bijis startiem bagāts.

4. jūnijā Latgales sirdī Rēzeknē notika Latvijas čempionāts sprintā.

Individuālais sprints norisinājās Rēzeknes centrā un distances veda cauri pagalmiem, daži punkti atradās arī uz pilskalna, bet finišs Festivāla parkā netālu no Latgales vēstniecības GORS   Cīņa par bronzu vīriešu Elites grupā  notika starp Jāni Tamužu (Ozons) un Ilgvaru Cauni (Azimuts OK/Sm BJSS), kuri gandrīz visu distanci veica līdzīgā ātrumā, taču finišu divas sekundes ātrāk sasniedza J. Tamužs un Ilgvaram nācās samierināties ar 4. vietu.

Individuālajā sprintā tikām arī pie medaļām. Tas izdevās Lienei Brūvelei W-35 grupā izcīnot pirmo vietu un finišā tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk kā divām minūtēm, kas sprinta distancē ir ļoti liels pārsvars.  Šajā grupā 3. vieta  vēl vienai Smiltenes novada iedzīvotājai Aivai Kleperei (Ziemeļkurzeme OK).

Uz Launkalnes pagasta Lejas Kleperu mājām atceļoja arī zelta medaļa. V-40 grupā par 1. vietu to saņēma Uldis Klepers (Ziemeļkurzeme OK)

Panākums arī  Smiltenes BJSS trenerītes Lienes audzēknei Agnesei Jaunmuktānei W-18 grupā izcīnot 3. vietu.  Rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2022060400#r

5. jūnijā sprinta stafete notika pilsētas dzīvojamo māju rajonā, kur distances bija ļoti ātras un piedāvāja arī nelielu labirinta orientēšanos ar mākslīgi veidotiem žogiem.

Sprinta stafetē šoreiz uz starta stājās vairākas spēkos līdzvērtīgas komandas un medaļu sadalījums izšķīrās tikai trešajā etapā. Pēc pirmā etapa vadībā bija Mežmalas/Madona otrā komanda ar Andri Jubeli, kam sekoja Auseklis IK ar Matīsu Saulīti, Ozons ar Jāni Tamužu, Saldus OK ar Emīlu Zērni, Azimuts OK ar Ilgvaru Cauni, Mežmalas/Madona pirmā komanda ar Artjomu Rekuņenko.   Nākamos aiz  etapus Azimuts OK-Sm BJSS komandā veica Austris Kalniņš un Agnese Jaunmuktāne, kam izdevās saglabāt Ilgvara pirmajā etapā izcīnīto pozīciju un finišēt piektajā vietā 36 komandu konkurencē. Azimuta otrā komanda ar Uvi Sproģi, Kristeru Lārmani un Andu Jaunmuktāni sastāvā finišēja 15. vietā.

Sacensībās piedalījās arī  Smiltenes BJSS  MW-12 grupas komanda, kas ar Arti Harkinu, Tomu Grabovski un Zani Tarasu sastāvā izcīnīja 10. vietu 18 komandu konkurencē.  Rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2022060500#r

Latvijas čempionāts nakts orientēšanās

11. jūnijā Gaiziņkalnā tika sadalīti Latvijas čempionātu medaļu komplekti nakts distancē.

“Sacensību apvidus pilnībā iekļaujas Gaiziņkalna dabas parka (sākotnēji dibināts 1987. gadā) zonā. Tā ir teritorija, kas aptver Vidzemes augstieni ap Gaiziņkalnu, kurš ir augstākā vieta Latvijā – 311,6 metri virs jūras līmeņa. Gaiziņkalna apvidus ir pietiekami slavens orientēšanās aprindās. Pirmās kartes šeit jau tapušas vairāk kā 50 gadus atpakaļ un ļoti daudzi vecmeistari šeit ir aizvadījuši augsta līmeņa sacensības un treniņnometnes. Pēdējas lielās sacensības bija Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās 2013. gadā, bet vasarā šeit liela mēroga sacensības nebija notikušas ļoti sen. Apvidus ir unikāls ar savu neskarto dabu. Apvidus ir pietiekami izaicinošs, gan fiziski, gan tehniski. Apvidū ir nelielas platības purviņi dažādos augstumos, vietām atsevišķi krituši koki, skriešanas grūtības pakāpe ir no vieglas līdz pat ļoti apgrūtinātai. Augstumu starpība starp Gaiziņkalna virsotni un tā pakāji ir apmēram 60 metri, bet starpība starp augstāko punktu un zemāko punktu apvidū ir 80 metri.”

Šajā nakts izaicinājumā piedalījās arī vairāki Azimuts OK – Sm BJSS sportisti. Vienīgā godalga tika Agnesei Jaunmuktānei izcīnot 2. vietu W-18 grupā.

M21E grupā 5. vietu izcīnīja Austris Kalniņš. Elites grupā distance bija ļoti skarba, jo no startējušajiem 16 sportistiem finišu sasniedza tikai 7. 

M-40 grupā 4. vieta Mārim Zeiļukam un M-50 grupā, 5. vieta Mārim Stabiņam, 5. vieta arī Andai Jaunmuktānei W-18.

Varonīgi W-16 grupā līdz galam cīnījās Marta Kalniņa, izcīnot 10. vietu.

Rezultāti un kartes pieejamas: https://ej.uz/lcnakts

Mežmalu kauss

Azimuts OK – Sm BJSS sportisti izcīna 14 godalgotās vietas.

12. jūnijā Gaiziņkalnā norisinājās sezonas 12. Latvijas kausa posms “Mežmalu kauss”.

Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem šīs sacensības izvērtās par ļoti veiksmīgām.  Vīriešu  Elites grupā uzvara ar piecu minūšu pārsvaru pār otro vietu Artūram Pauliņam.  Tikai septiņas sekundes līdz savam pirmajam individuālajam goda pjedestālam sieviešu Elites grupā pietrūka Zandai Stabiņai.

Trijās grupās uz goda pjedestāla stājās pat divi mūsu sportisti.

Tas izdevās V-45 grupas vīriem Otāram Putrālim un Mārtiņam Godiņam izcīnot attiecīgi otro un trešo vietu. M-70 grupā dubultuzvaru izcīnīja Jānis Biezais un Aldis Lapiņš.  W-55 grupā pirmajā vietā Videga Liepiņa un trešā Dace Ikšele.

M-10 grupā labāko sešiniekā trīs mūsu jaunie sportisti – otrajā vietā Roberts Zirdziņš, piektajā vietā Artūrs Kalniņš un sestajā vietā Arvīds Nulle.

Arī M-55 grupā labāko sešiniekā trīs mūsējie. Pirmajā vietā Jānis Nulle, ceturtajā vietā Māris Vabulnieks un sestajā vietā Aigars Dudelis.

Pirmās vietas vēl izcīnīja  M21A grupā  Rubens Pāvils Šulcs, M-40 grupā Māris Zeiļuks un W-45 grupā Ieva Godiņa. 

M-35 grupā trešajā vietā Māris Stabiņš. Tāpat veicās šī vecuma dāmu grupā Viktorijai Brjuņinai.

Rezultāti pieejami: https://ej.uz/mezmkauss

Nedēļas nogalē daudzi mūsu novada sportisti dosies uz Somiju lai dažādu komandu sastāvos startētu Pasaulē lielākajās nakts stafešu sacensībās Jukola.

Savukārt 1-3. jūlijā Irbenē notiks Baltijā lielākās orientēšanās sacensības Kāpa.