2024. gada 24. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadu apciemo Izraēlas vēstniece

Ceturtdien, 2024. gada 9. maijā, kad atzīmē Eiropas dienu, Smiltenes novadu darba vizītē apciemoja Izraēlas vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi. Viņa tikās ar pašvaldības vadību, viesojās daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā “Īve”, kopā ar vietējiem skolēniem un pedagogiem skatījās filmu “The Boy/Puisis” un diskutēja par pašreizējo ģeopolitisko situāciju, kā arī atklāja izstādi “07/10”.

Viņas Ekselence Izraēlas vēstniece Smilteni apciemoja jau 2023. gadā, kad tika noslēgta vācu biedrības “LOT e.V.” īstenotā Ebreju kapu sakopšanas akcija Raiņa ielā 53B. Tobrīd radusies vēlme apciemot un iepazīt Smiltenes novadu plašāk.

Vizītes sākumā vēstniece tikās ar Smiltenes novada pašvaldības vadību – domes priekšsēdētāju Edgaru Avotiņu, viņa vietnieci kultūras un sociālajos jautājumos Astrīdu Harju, izpilddirektoru Andri Lapiņu, viņa vietnieci teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos Eviju Zurģi un vietnieku attīstības jautājumos Mārtiņu Ulānu. Tikšanās laikā vēstniece tika iepazīstināta ar Smiltenes novadu – tā vispārējo raksturojumu, aktuālajiem attīstības projektiem, uzņēmējdarbības vidi, kultūras, tūrisma un sporta jomu un citu.

Prezentācijas noslēgumā vēstniece teica: “Jūsu novads ir ļoti enerģisks. Daudz attīstības projektu, jūs daudz ieguldāt attīstībā. Esmu apmeklējusi vairākus Latvijas novadus un varu teikt, ka jūsu ir ievērības cienīgs.”

Vēstniece uzklausīja M. Ulāna prezentāciju par Smiltenes novadu.

Turpinājumā vēstniece viesojās daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā “Īve”. Tur viņu iepazīstināja ar jaunizveidoto infrastruktūru, tur sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī ļāva ielūkoties klientu ikdienā. Paldies biedrības “Cerību spārni” komandai par uzņemšanu, īpaši, centra vadītājai Martai Deņīsovai!

M. Deņīsova iepazīstina vēstnieci ar centra “Īve” sniegtajiem pakalpojumiem un klientu ikdienas aktivitātēm.

Dienas otrajā pusē Smiltenes vecāko klašu skolēni un pedagogi bija aicināti uz kopīgu filmas “The Boy/Puisis” skatīšanos Smiltenes Kultūras centra Kino zālē, kā arī diskusiju par pašreizējo ģeopolitisko situāciju. Filmā atainota ikdienas dzīve Izraēlas pierobežas ciemā – nemitīgie uzbrukuma draudi, fiziskais un mentālais terors, kas atstāj graujošu iespaidu uz vietējiem iedzīvotājiem. Ja filmā atainota ikdiena pirms teroristu iebrukuma Izraēlā 2023. gada 7. oktobrī, tad Smiltenes Kultūras centra Kino zāles gaitenī atklātā izraēliešu mākslinieku darbu izstāde “07/10” – par pieredzētajām šausmām, sākoties šai traģēdijai. Izstāde skatāma no 10. līdz 23. maijam Smiltenes Kultūras centra darba laikā.

Klātesošajiem pēc filmas noskatīšanās bija vairāki jautājumi par pašreizējo situāciju Izraēlā, un uz tiem vēstniece sniedz plašu un detalizētu skaidrojumu. 

 

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas un mārketinga speciāliste