2021. gada 3. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Tiek izsludināta pieteikšanās pirmajam atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam “DaibeZero”

Lai virzītos uz aprites ekonomikas īstenošanu un veicinātu atkritumu saimniecības attīstību, SIA “ZAAO” kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Valmieras biznesa inkubatoru, A/S “Valmieras stikla šķiedra” un citiem sadarbības partneriem vēlas dot iespēju jauniem uzņēmējiem, zinātniekiem un vides entuziastiem līdzdarboties Latvijai svarīgos procesos, radot inovācijas atkritumu izpētes un pārstrādes jomā trim atkritumu veidiem – riepām, stikla šķiedras atkritumiem un no atkritumiem iegūstamajam kurināmajam (NAIK).

2021.gada 20. un 21.februārī Reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe” un Vidzemes olimpiskajā centrā notiks Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons “DaibeZero”.

Pasākuma PATRONS Vides un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) norāda: “Atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu apjoms ir būtiski jāsamazina un jāpalielina to pārstrādes īpatsvars. Mūsdienu domāšana, radoša pieeja un atvērtība inovācijām ir ceļš, kas ved uz samilzušu vides problēmu risināšanu. Nozarēm, valsts pārvaldei un privātajam sektoram sadarbojoties, kopīgi jāatrod veids, kā pēc iespējas vairāk un produktīvāk saimnieciskajā apritē atgriezt izlietotos materiālus, piešķirot tiem otrreizēju vērtību, tādejādi īstenojot aprites ekonomikas principus. Izsaku cerību, ka hakatons pulcēs tieši tādu sabiedrību- gan zinošus speciālistus, gan tālredzīgus uzņēmējus, kas kopīgi spēs piedāvāt un īstenot drosmīgas idejas.” 

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis uzsver: “Latvijā atkritumu pārstrādē joprojām ir brīvas nišas, lai varētu domāt par jaunu pārstrādes uzņēmumu veidošanos. Hakatona rezultātā sagaidām atkritumu pārstrādes un izpētes procesa idejas jauna materiāla radīšanai, kas būs izmantojams tautsaimniecībā vai arī kā izejviela jaunu produktu radīšanai. Potenciālajam pārstrādes uzņēmuma veidotājam tiks piedāvātas iespējas infrastruktūras izveidei RAAC “Daibe”. Labākās idejas paredzēts iesniegt Latvijas investīciju un attīstības aģentūrai tālākai attīstīšanai.”

Komandu pieteikumi tiek gaidīti no 1.decembra līdz 17.janvārim. Komandās aicināti līdz 6 cilvēkiem, maksimālais komandu skaits – 10. Pasākuma nolikums un pieteikšanās mājas lapā www.daibezero.lv. Hakatona balvu fonds – 10 000 eiro.

Lai veiksmīgi sagatavotu idejas pieteikumu, pasākuma organizatori decembrī piedāvās vairākas hakatona mentoru on-line lekcijas materiālzinātnē, dizaina domāšanā, projektu vadībā, finanšu piesaistē, mārketingā un citās jomās. Potenciālajām komandām, pēc iepriekšēja pieteikuma, 12.decembrī būs iespēja apmeklēt arī RAAC “Daibe”, lai klātienē novērtētu pārstrādei pakļaujamo materiālu veidu, apjomu un uzdotu interesējošos jautājumus.

Hakatona “DaibeZero” ģenerālsponsors ir A/S “AJ Power Recycling”. Hakatonu atbalsta Valmieras Attīstības aģentūra, Koprades darbnīca “Dare”, SIA “Vidzemes olimpiskais centrs”, Valmieras peldbaseins, PIKC “Valmieras tehnikums”, Red Bull un citi.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

KalendārsSlider