2022. gada 8. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Velps met pāri 70 metriem,Smiltenes novada sportistiem sešas godalgas Jāņa Lūša kausā

Aizvadītās nedēļas svētdienā Jelgavā esošajā Zemgales Olimpiskā centra stadionā tika aizvadītas Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņas sacensības šķēpa mešanā, kurās sešas medaļas izcīnīja Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēti. U20 junioru grupā ar jaunu personisko rekordu – 70 metri un 74 centimetri – nepārspēts palika Matīss Velps.

Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpa mešanā ik gadu pulcē dažāda vecuma Latvijas un citu valstu šķēpa metējus. Šajā gadā dalībnieku vidū bija arī Latvijas rekordiste Madara Palameika, labi sezonu iesākusī Anete Kociņa, kā arī divi no šobrīd trijiem vadošajiem vīru grupas šķēpmetējiem – Rolands Štrobinders un Ansis Brūns. Uz Jelgavu treneru Guntara Marksa un Ingara Grēna vadībā devās arī dažāda vecuma Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvji.

Augstvērtīgāko rezultātu no smilteniešiem sasniedza junioru grupas sportists Matīss Velps, kurš pirmo sezonu startē junioru konkurencē. Priekšsacīkstēs Velps savā labākajā mēģinājumā 800 gramu smago šķēpu raidīja 66,66 metru tālumā, kas tobrīd deva otru labāko rezultātu aiz Turcijas sportista Pekbak Ismet (68,74 metri). Tikmēr fināla trīs metienu sēriju Matīss iesāka ar 69 metru un 50 centimetru tālu metienu, kas ļāva pārņemt vadību.

Savu labāko mēģinājumu sportists sasniedza noslēdzošajā metienā. 800 gramu smagais šķēps pirmo reizi karjerā sacensību apstākļos tika raidīts 70,74 metrus tālu. Izcīnīta svarīga uzvara nozīmīgās sacensībās. Otrajā vietā ierindojās Ismets (68,74 metri), bet trijnieku noslēdza Kristaps Jaunpujens. Trenera Aināra Kovala audzēknis sasniedza rezultātu – 65 metri un 40 centimetri. Vīru konkurencē, kurā uzvarēja Ansis Brūns, labākajā mēģinājumā sasniedzot rezultātu  82,00 metri, Smiltenes BJSS sportists Jāzeps Groza ieņēma 10. vietu (65,83 metri).

Jaunu personisko rekordu U16 grupā sasniegt izdevās Dāvim Krauklim. Trenera Guntara Marksa audzēknis savu labāko rezultātu sasniedza fināla pēdējā mēģinājumā, kad šķēps piezemējās pie 62 metru un 55 centimetru atzīmes. Tas deva otro vietu. Sīvā cīņā labāko rezultātu sasniedza mājinieks Artis Čakšs (63 metri un 9 centimetri). U18 grupā 16 dalībnieku konkurencē septīto vietu ieguva augumā raženais Klāvs Ozoliņš. Viņš savu labāko rezultātu sasniedza jau pirmajā metienā, kad uzrādīja rezultātu – 50 metri un 43 centimetri.

U14 grupā puišiem, kas meta 400 metru smago šķēpu, augsto otro vietu izcīnīja Kristers Krauklis. Viņš savu labāko mēģinājumu izpildīja fināla otrajā metienā, kad šķēps piezemējās pie 36,93 metru atzīmes. No uzvarētāja Daniela Grīnberga (Liepāja), Krauklis atpalika par vairāk nekā trijiem metiem. Piekto vietu izdevās izcīnīt vēl vienam Smiltenes BJSS sportistam – Markusam Petrovam. Ingara Grēna trenētais sportists šķēpu meta 33,73 metrus tālu. U12 puišu grupā finālā iekļuva Kristians Markss. Jaunais sportists 20 dalībnieku konkurencē spēja izcīnīt otro vietu, šķēpu labākajā mēģinājumā metot 29 metrus un 7 centimetrus tālu. Uzvarētājs Miks Opolais meta par astoņiem metriem tālāk. Renārs Skorenko šajā grupā palika uzreiz aiz finālistu astotnieka (22 metri un 43 centimetri).

Panākumi arī Smiltenes BJSS meitenēm. Uzstādot jaunu personisko rekordu – 37 metri un 50 centimetri – pārliecinoši uzvaru U14 grupā izcīnīja Hanna Gabriela Ziemiņa. Otrās vietas ieguvēja atpalika par vairāk nekā sešiem metriem. Jāņem vērā, ka rekords tika labots par vairāk nekā astoņiem metriem. Meiteņu U12 grupā uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa jaunā smilteniete Annija Alksne. Viņa šķēpu labākajā mēģinājumā aizmeta 18,68 metrus tālu.

Jau jūlija otrajā nedēļas nogalē Ogrē notiks Latvijas Jaunatnes olimpiādes vieglatlētikas sacensības, kurām nopietni gatavojas arī 2001. un 2002. gadā dzimušie Smiltenes sportisti.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Igo Japiņa sporta aģentūra
Tālrunis: +371 26255435
Elektroniskā pasta adrese: [email protected]