2022. gada 22. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Launkalnes bibliotēkā apskatāma keramiķa Laimoņa Cepurīša darbu izstāde

Launkalnes bibliotēkā līdz 31.martam apskatāma novadnieka keramiķa Laimoņa Cepurīša darbu izstāde. Pieredzes bagātā keramiķa, Tautas daiļamata meistara L.Cepurīša darbnīcā top etnogrāfiski un mūsdienīgi māla trauki. Ar to keramiķa L.Cepurīša darbi atšķiras no citu meistaru darbiem.

Keramikas trauki tiek apdedzināti Vidzemes tipa malkas ceplī, kas ir viens no pēdējiem tāda veida cepļiem Latvijā.

Keramikas darbnīca darbojas no 2017. gada, bet Tautas daiļamata meistara nosaukums iegūts jau 1982. gadā. Laimoņa darbi tiek darināti no sarkanā un melnā māla, kas tiek iegādāti no “Raunas māls” ražotnes, kā arī no baltā māla, kas Latvijā tiek ievests no citām valstīm, kā rezultātā top etnogrāfiskas “bļodas”, krūzes un mūsdienīga dizaina trauki.

Izstādi iespējams aplūkot bibliotēkas darba laikā, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Inese Pēča,
Launkalnes bibliotēkas vadītāja