2023. gada 17. marts
A- A A+
Viegli lasīt
Flower

Bronzas monētas pasniegšana

Lai atbalstītu ģimenes un ģimeniskās vērtības, un godinātu novadā dzimušos bērnus, kopš 2017.gada Smiltenes novadā ir ieviesta tradīcija bronzas monētu pasniegšana novada jaundzimušajiem bērniem.

Pasaulē nav nekā svētāka par bērnu, kuram ir vajadzīgas gan vecāku rūpes, mīlestība, gan sakārtota dzīves vide, kur augt, dzīvot, mācīties un strādāt. Bērni ir mūsu nākotne, tāpēc Smiltenes novada domei ir svarīgi vairāk izrādīt uzmanību katram jaundzimušajam bērniņam un viņu vecākiem, kuri  par savu dzīvesvietu un pasaules iepazīšanas vietu ir izvēlējušies tieši Smiltenes novadu.  

Smiltenes novada dome Dzimtsarakstu nodaļa katru gadu aprīlī un maijā organizē svinīgos pasākumus Smiltenes pilsētā un pagastos, lai  pasniegtu  bronzas monētas. Monētas no pašvaldības saņems bērni, kuri dzimuši sākot ar 2016. gadu un turpmāk, ar noteikumu, ka bērna dzīvesvieta ir deklarēta Smiltenes novadā. 

Bronzas monēta ar bērna rociņu nospiedumu un tekstu “vieta, kur augt!” aversā un Smiltenes novada ģerboni reversā,  kalpo kā  piederības zīme novadam visu mūžu. Rociņu nospiedums monētā simbolizē novada attīstību, izaugsmi, jo rokas nekad darba nebaidās.